کد انصراف پیامک های تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل (راهنمای کامل و سریع)

کد انصراف پیامک های تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل (راهنمای کامل و سریع)

اگر شما هم به دنبال لغو پیامک تبلیغاتی هستید، حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که تلفنتان زنگ می زند و با هیجان موبایلتان را چک کرده اید و می بینید که فقط یک اس ام اس تبلیغاتی دریافت کرده اید و نه یک اس ام اس جالب مربوط به سپرده بانکی یا یک پیامک. پیام از بهترین دوستت البته این تنها بخش کوچکی از مشکلاتی است که برخی پیامک های مزاحم برای ما ایجاد می کنند. به همین دلیل می خواهیم نحوه غیرفعال کردن (و البته فعال سازی مجدد) پیامک های تبلیغاتی را سریع و با جزئیات توضیح دهیم.

کدهای حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول

  • کد دستوری *800#
  • کد دستوری #8999*
  • با 9990 تماس بگیرید
  • برنامه رفیقی

کدهای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل

  • کد دستوری *800#
  • با شماره تلفن 700 تماس بگیرید
  • برنامه ایرانسل من

کد وقفه پیام تبلیغاتی رایتل

  • کد دستوری *800#
  • کد دستوری *195#
  • برنامه خرده فروشی من

سریعترین راه برای توقف تبلیغات از طریق پیامک با “حذف 11”

دو نفر درباره لغو 11 برای حذف پیامک های تبلیغاتی بحث می کننددو نفر درباره لغو 11 برای حذف پیامک های تبلیغاتی بحث می کنند

با ارسال عدد 11 به آن شماره پیام تبلیغاتی را لغو کنید

بر اساس قانون ارتباطات بی سیم کشور، تمامی پیامک های ارسالی از شماره های پیامکی باید در انتهای پیامک عبارت «لغو ۱۱» را درج کنند. با ارسال شماره 11 در پاسخ به پیامک، دیگر هیچ پیامک تبلیغاتی از این خط دریافت نخواهید کرد. بنابراین این روش راه حل ایده آل برای لغو پیامک تبلیغاتی محسوب می شود.

زیرا تنها با ارسال شماره 11 پیام های تبلیغاتی این خط به صورت اختصاصی برای شما لغو می شود و پیامک های مهمی مانند پیامک دانشگاه، بانک، قوه قضاییه و پیام های تخفیف برند مورد علاقه خود را از دست نمی دهید. به شما توصیه می کنیم به جای استفاده از روش های دیگر و قطع همه پیام ها از این روش ساده و سریع استفاده کنید.

پیامک هایی که پاک نمی شوند

برخی از کاربران تصور می‌کنند پیام‌هایی که از طریق بانک‌ها ارسال می‌شود پیامک‌های تبلیغاتی است، باید بگوییم که از بابت غیرفعال کردن پیامک‌های بانک‌ها، نیروی انتظامی، پلیس، قوه قضائیه، دولت و اپراتورها جای نگرانی نیست زیرا بخشی از پیام‌های اطلاع‌رسانی است. و غیر فعال نخواهد شد.

پیامک هایی مانند واریز و برداشت از حساب بانکی، جریمه و تخلفات وسایل نقلیه موتوری، وضعیت پرونده های قضایی، تایید دستور، رمز عبور، تکمیل و ارسال سفارش و … از خط خدمات برای کاربران ارسال می شود. پیامک های ارسالی از خط خدمات نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد. هنگام خرید خط خدمات، شرکت ها موظف به ارسال پیامک های غیر تبلیغاتی هستند در صورت دریافت پیام تبلیغاتی از این خطوط، می توانید از فرستنده شکایت کنید.

اس ام اس های تبلیغاتی را دوباره فعال کنید

اگر از روش فوق استفاده کرده اید و شماره 11 را برای لغو پیامک تبلیغاتی ارسال کرده اید، می توانید برای فعال سازی مجدد پیامک تبلیغاتی از آن خط، شماره 12 را پیامک کنید. با استفاده از این روش، پیامک های تبلیغاتی دیگر توسط آن خط پیامک مسدود نمی شوند و می توانید دوباره آنها را دریافت کنید.

نحوه لغو پیام های تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل

روش های کلی برای حذف پیامک های تبلیغاتی اپراتورهای مختلف وجود دارد که در اینجا به تفکیک هر اپراتور توضیح خواهیم داد.قطع شدن پیامک های تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتلقطع شدن پیامک های تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل

حذف تبلیغات ایرانسل

ایرانسل بدون شک محبوب ترین و پرکاربردترین اپراتور در کشور است. افراد زیادی از اقشار مختلف از این اپراتور استفاده می کنند و از طرفی از تعداد زیاد پیامک های تبلیغاتی راضی نیستند. روش های زیر را امتحان کنید تا روش های مختلف لغو پیام های تبلیغاتی ایرانسل را بیاموزید.

کد لغو تبلیغاتی ایرانسل

یکی از ساده ترین راه ها برای حذف تبلیغات روی سیم کارت ایرانسل، شماره گیری کد دستوری *800 است. برای این کار ابتدا کد دستوری را مطابق تصویر زیر شماره گیری کنید.

برای حذف پیامک تبلیغاتی و لغو سرویس پیام کوتاه همراه اول و ایرانسل باید شماره را وارد کنید #800* شماره را بگیرید

کد دستوری برای حذف پیام های تبلیغاتی با تماس با جعبه 800کد دستوری برای حذف پیام های تبلیغاتی با تماس با جعبه 800

مرحله 1 – کد دستوری *800 را شماره گیری کنید

بعد از تماس با شماره #800* با ارسال پیامک ۱ می توانید پیامک های تبلیغاتی را متوقف کنید.

غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی با استفاده از کد دستوری ایرانسلغیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی با استفاده از کد دستوری ایرانسل

مرحله 2 – با شماره 1 تماس بگیرید تا پیامک تبلیغاتی متوقف شود

همچنین با لغو پیامک تبلیغاتی دیگر هیچ شرکتی قادر به ارسال پیامک برای شما نخواهد بود. یعنی دریافت پیامک کد تخفیف، پیشنهادات ویژه، رویدادها و … برای همیشه حذف می شود. رستوران یا فروشگاه مورد علاقه شما نیز نمی تواند برای شما پیامک ارسال کند. اما خدمات و اعلان های پیامکی به بانک ها باقی خواهد ماند.

از کد دستوری #5006* (ستاره 5006 مربع) قبلا از پیامک لغو تبلیغات ایرانسل استفاده شده است. اما اکنون این کد دستوری غیرفعال شده است.

سرویس پیامک تبلیغاتی ایرانسل را با تلفن 700 غیرفعال کنید

یکی دیگر از راه های لغو پیامک تبلیغاتی در اپراتور ایرانسل، تماس با اپراتور ایرانسل برای افرادی است که حوصله خواندن کد دستوری و استفاده از اپلیکیشن را ندارند. با تماس با شماره تلفن 700 به پشتیبانی ایرانسل متصل می شوید و می توانید از اپراتور مربوطه بخواهید پیامک تبلیغاتی سیم کارت خود را حذف کند. توجه داشته باشید که پس از برقراری تماس، پیامک بلافاصله برای شما غیرفعال نمی شود و این فرآیند 24 ساعت طول می کشد.

کد فعال سازی پیامکی ایرانسل و همراه اول (راهنمای کامل)کد فعال سازی پیامکی ایرانسل و همراه اول (راهنمای کامل)باید خواند شود: کد فعال سازی پیامکی ایرانسل و همراه اول (راهنمای کامل)

برای توقف پیامک تبلیغاتی ایرانسل با اپراتور ۷۰۰ تماس بگیریدبرای توقف پیامک تبلیغاتی ایرانسل با اپراتور 700 تماس بگیرید

توقف پیامک با اپلیکیشن ایرانسل

اگر کاربر ایرانسل هستید حتما از ایرانسل من استفاده کرده اید. اکثر افراد از این نرم افزار برای خرید شارژ یا بسته اینترنتی استفاده می کنند، اما می توان از آن برای فعال یا غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی استفاده کرد.

برای این کار ابتدا برنامه را باز کنید. در سمت چپ پایین صفحه، منویی به نام «سایر» با سه نقطه وجود دارد. این منو را باز کنید.

غیرفعال کردن پیامک با IranCellManغیرفعال کردن پیامک با IranCellMan

صفحه اول برنامه ایرانسل من

سپس منوی دیگری برای شما باز می شود. برای ورود به صفحه دیگری روی گزینه اول “File” کلیک کنید.

مراحل غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی ایران سانلمراحل غیرفعال کردن پیام های تبلیغاتی ایران سانل

لیست دیگری در برنامه ایرانسل من

در این صفحه جدید، گزینه سوم “Manage SMS Advertising” را باز کنید.

مدیریت پیامک های تبلیغاتی در ایرانسلمدیریت پیامک های تبلیغاتی در ایرانسل

پیامک های تبلیغاتی را در منوی فایل «ایرانسل من» مدیریت کنید.

سپس روی دکمه «غیرفعال کردن» کلیک کنید. اگر قبلاً پیامک‌های تبلیغاتی را در اپلیکیشن ایرانسل من خاموش کرده‌اید، می‌توانید با طی کردن همین مسیر دوباره آن‌ها را فعال کنید.

حذف پیامک تبلیغاتی از ایرانسلحذف پیامک تبلیغاتی از ایرانسل

پیامک های تبلیغاتی ایرانسل را غیرفعال و حذف کنید

ابتدا پیامک تبلیغاتی را از موبایل لغو کنید

First Companion قدیمی ترین اپراتور ایران است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. اما کاربران این اپراتور از پیامک های تبلیغاتی متعددی که دریافت می کنند نیز گلایه دارند. روش های مختلفی برای حذف اولین پیامک تبلیغاتی از طریق تلفن همراه وجود دارد که در ادامه به توضیح هر کدام از آنها می پردازیم.

کد پستی سیستان و بلوچستان مشتری را به راحتی پیدا کنید!کد پستی سیستان و بلوچستان مشتری را به راحتی پیدا کنید!باید خواند شود: کد پستی سیستان و بلوچستان مشتری را به راحتی پیدا کنید!

کد حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول

دو کد دستوری مختلف برای Lتبلیغات پیامکی با اولین موبایل دائمی آنجا. کد دستوری اول *800* است و مراحل حذف تبلیغات همان است که برای ایرانسل توضیح دادیم.

کد فرمان دوم 8999* است. این کد را روی گوشی خود شماره گیری کنید. سپس عدد 1 را در کادر مربوطه بنویسید و ارسال کنید.

ابتدا یک پیام متنی برای حذف تبلیغات موبایل ارسال کنید

اگر ارسال اس ام اس برای شما راحت تر از ارسال کد دستوری است، می توانید به قسمت پیامک گوشی خود رفته و شماره گیرنده را 8999 تنظیم کنید، حالا عدد 1 را به صورت پیامک معمولی به این خط ارسال کنید. بعد از 24 تا 48 ساعت پیامک های تبلیغاتی روی سیم کارت شما مسدود می شود.

با اپراتور 9990 تماس بگیرید

همچنین می توانید با تماس با شماره 9990 پیامک های تبلیغاتی روی سیم کارت خود را مسدود کنید و پس از دریافت این شماره به مرکز اطلاع رسانی همراه اول متصل شده و می توانید از اپراتور مربوطه بخواهید پیامک های تبلیغاتی گوشی شما را مسدود کند.

ابتدا با شماره 9990 تماس بگیرید تا تبلیغات پیامکی موبایل را متوقف کنیدابتدا با شماره 9990 تماس بگیرید تا تبلیغات پیامکی موبایل را متوقف کنید

با اپلیکیشن موبایل من تبلیغات پیامکی را متوقف کنید

یکی دیگر از راه های ساده و سریع برای بستن پیام تبلیغاتی با اپراتور همراه اول استفاده از اپلیکیشن موبایل من است. برای این منظور ابتدا اپلیکیشن My Mobile را باز کرده و از منوی پایین گزینه “Services” را انتخاب کنید.

ابتدا پیامک تبلیغاتی را از موبایل غیرفعال کنیدابتدا پیامک تبلیغاتی را از موبایل غیرفعال کنید

حساب برنامه موبایل من

پس از ورود به سرویس، گزینه دیگری به نام سرویس پیامک وجود دارد. در زیر منوی خدمات پیامک مانند تصویر زیر بر روی گزینه Bulky SMS کلیک کنید.

اولین سرویس پیام رسان همراهاولین سرویس پیام رسان همراه

خدمات پیامک انبوه را در برنامه تلفن همراه من مدیریت کنید

در این بخش شما دو گزینه دارید. فعال یا لغو سرویس پیامک گزینه دوم فعال یا لغو سرویس پیامک تبلیغاتی است. توصیه می کنیم هرگز دریافت پیامک را غیرفعال نکنید. زیرا با غیرفعال کردن این گزینه تمامی پیامک های بانک، دانشگاه و سایر موسسات نیز برای شما غیرفعال می شود. اما برای حذف تبلیغات پیامکی می توانید گزینه دوم را غیرفعال کنید.

ابتدا پیامک تبلیغاتی را از موبایل غیرفعال کنیدابتدا پیامک تبلیغاتی را از موبایل غیرفعال کنید

لغو پیام های تبلیغاتی سیم کارت اول تلفن همراه

لغو پیامک تبلیغاتی رایتل

از آنجایی که تعداد مشترکین رایتل زیاد نیست، پیامک های تبلیغاتی زیادی دریافت نمی کنند. اما همین مقدار پیام های کوچک ممکن است برخی از کاربران این لانچر را آزار دهد.

تخلفات تاکسی و شکایات تاکسی از طریق پیامکتخلفات تاکسی و شکایات تاکسی از طریق پیامکباید خواند شود: تخلفات تاکسی و شکایات تاکسی از طریق پیامک

پیامک تبلیغاتی Wrightel را با استفاده از کد دستوری غیرفعال کنید

همانند اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، برای لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل نیز می توانید کد دستوری *800# را شماره گیری کرده و در کادر مربوطه عدد 1 را بنویسید.

علاوه بر *800#، می توانید کد دستوری *195# را نیز شماره گیری کنید. در این صورت دوباره صفحه ای مانند تصویر زیر باز می شود که می توانید پیامک های تبلیغاتی اس ام اس را با ارسال عدد 1 غیرفعال کنید.

پیامک های تبلیغاتی رایتل را با شماره گیری *195 حذف کنیدپیامک های تبلیغاتی رایتل را با شماره گیری *195 حذف کنید

کد دستوری حذف پیام های تبلیغاتی سیم کارت رایتل #195*

پیامک تبلیغاتی رایتل را حذف کنید

راه دیگری که مشترکین رایتل می توانند پیامک های تبلیغاتی را در خط خود غیرفعال کنند، ارسال یک پیامک خالی به شماره 800 یا 195 است.

راه حل فرهنگ است!

همانطور که متوجه شدید با غیرفعال کردن تبلیغات پیامکی ممکن است در طولانی مدت از بسیاری از خدمات مفید مرتبط با پیامک، تبلیغات مهم و اطلاعات ارزشمند محروم شوید. پس پیشنهاد می کنم اگر نمی خواهید پیامک خاصی از برندی دریافت کنید، به راحتی با ارسال پیامک به شماره ۱۱ آن را لغو کنید تا پیامک یا پیامک مخصوص سرویس را از دست ندهید.

راه درست مثل همیشه فرهنگ سازی است. بهتر است در زمینه افزایش آگاهی در زمینه این خدمات انتفاعی تلاش کنید تا فعالیت آنها را محدود کنید. یعنی ما از شرکت های مخابراتی می خواهیم که این خدمات را با دقت بیشتری بررسی کنند و فقط به افرادی که واقعا مفید هستند خدمات ارائه دهند.

منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/deactivate-and-activate-sms-advertising/