پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند؟

دریافت پرینت اس ام اس از خطوط ایرانسل شباهت بسیاری به اپراتور همراه اول دارد. در واقع امکان دریافت پرینت اس ام اس از همه اپراتورها اعم از اپراتور ایرانسل، همراه اول و رایتل فقط با دستور مراجع قضایی امکان‌پذیر است. در نتیجه اپراتورها به‌هیچ عنوان اجازه پرینت پیامک حتی برای شخص صاحب خط را نخواهند داشت؛ بنابراین اگر دستور قضایی ندارید، امکان دریافت پرینت پیامک از اپراتور ایرانسل را نخواهید داشت.

اگر می‌خواهید با خط شخصی برای کسب‌وکارتان تبلیغات کنید، مطالعه مقاله چگونه پیام چند رسانه ‌ای ارسال کنیم برای شما مفید خواهد بود.

دریافت پرینت پیامک راه‌حلی برای پایان دادن به دعاوی حقوقی

مدت زمان دریافت پرینت اس ام اس بر‌اساس صلاح‌دید دادگاه

پرینت اس ام اس اپراتور همراه اول تا چه مدت می‌ماند؟

آیا می‌دانستید پرینت پیامک یکی از مواردی است که در مراجع قضایی به‌عنوان مدرک معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ باتوجه‌به اینکه بسیاری از مکاتبات و صحبت‌های افراد از طریق اس ام اس انجام می‌شود، دریافت پرینت اس ام اس و مدت زمانی که به پیامک‌ها می‌توان دسترسی داشت، اهمیت بالایی دارد. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند؟ همچنین خواهیم گفت که اپراتورها اطلاعات پیامکی و ریز مکالمات کاربران خود را تا چه زمانی ذخیره نگه می‌دارند؛ بنابراین اگر درگیر مسئله حقوقی هستید و به پرینت اس ام اس به‌عنوان مدرک نیاز دارید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

حداکثر زمان دریافت پرینت پیامک و ریز مکالمات به دستور دادگاه

بله. صاحبان سیم‌کارت‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل با مراجعه به مراکز مخابراتی می‌توانند به پرینت اس ام اس خط شخصی خود دسترسی داشته باشند. در پرینت پیامک اطلاعات مشخصی به افراد داده می‌شود. بر‌اساس این اطلاعات شما می‌توانید شماره‌های که برای آن‌ها پیامک ارسال کرده‌اید را مشاهده کنید. همچنین در پرینت دریافتی ذکر شده است که در چه روز و ساعتی پیامک ارسال کرده‌اید.پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند

اگر برای تبلیغات کسب‌وکار خود در طول اس ام اس‌های بسیاری به شماره‌های مختلف ارسال می‌کنید، بهتر است به فکر خرید پنل اس ام اس باشید. به این ترتیب می‌توانید برای شماره‌های بلک لیست بدون هیچ محدودیتی اس ام اس تبلیغاتی ارسال کنید.

افراد بسیاری از خطوط اختصاصی سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری همراه اول استفاده می‌کنند. این افراد در طول روز پیام‌های بسیاری ارسال یا دریافت خواهند کرد. همه این پیامک‌ها ذخیره می‌شوند و قابل استعلام هستند. اپراتور همراه اول مطابق با قانونی که برای پرینت پیام‌های ارسال تصویب شده است، عمل می‌کند. به‌این‌ترتیب صرفا با دریافت درخواست قانونی اقدام به پرینت پیامک‌های خطوط می‌کند؛ همچنین با دریافت مجوز قانونی می‌توانید به پرینت پیامک‌ها همراه اول دسترسی داشته باشید.

دریافت پرینت اس ام اس خط شخصی بدون نیاز به مجوز

اپراتورها فقط در صورت دریافت مجوز از دادگاه پرینت خط همراه اول یا ایرانسل را برای افراد انجام می‌دهند. سپس پرینت اس ام اس‌ها به صورت مهر و موم، برای قاضی پرونده ارسال خواهد شد. در این مرحله قاضی تصمیم خواهد گرفت که آیا پرینت پیامک در اختیار شاکی قرار بگیرد یا خیر.

توجه داشته باشید که دستورات دادگاه و صدور مجوز قضایی برای دریافت پرینت اس ام اس از گوشی‌های تلفن همراه شخصی است؛ بنابراین افراد اجازه دریافت پرینت از پیامک‌های انبوه سامانه پیامکی را ندارند.

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند. این موضوع برای افرادی که در درگیری‌های حقوقی از اس ام اس به‌عنوان مدرک استفاده می‌کنند، اهمیت بالایی دارد. پرینت اس ام اس ها تا دو سال نیز می‌ماند؛ اما معمولا مجوزی که قاضی برای دریافت پرینت پیامک صادر می‌کند، معمولا به 6 ماه گذشته است. شما بدون دریافت مجوز و در هر زمانی که بخواهید، قادر به دریافت پرینت اس ام اس خط شخصی خود هستید.

امکان دریافت پرینت اس ام اس با دریافت مجوز

پرینت اس ام اس اپراتور ایرانسل تا چه مدت می‌ماند؟

یکی از سوالات پرتکرار برای افراد این است که پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند؟ براساس صلاح‌دید مراجع قانونی و باتوجه‌به نیاز پرونده، ممکن است که دادگاه‌ها پرینت و ریز مکالمات 2 سال گذشته افراد را از اپراتورهای مختلف دریافت کنند؛ اما به‌طور معمول مجوزی که برای دریافت پرینت اس ام اس از اپراتورها صادر می‌شود، مربوط به بازه زمانی 3 تا 6 ماه است.

سوالی که برای مشترکین اپراتور همراه اول پیش می‌آید این است که تا چه مدت می‌توان به پرینت پیامک همراه اول دسترسی داشت؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پرینت پیامک‌های همراه اول معمولا تا 6 ماه قابل استعلام هستند. توجه داشته باشید که اپراتورها امکان پرینت اس ام اس‌های قدیمی‌تر را نیز دارند؛ اما معمولا دستور مراجع قضایی مبنی بر دریافت پیامک‌های 6 ماه گذشته است.

نحوه دریافت پرینت اس ام اس از اپراتور همراه اول

سوال پرینت اس ام اس تا چه مدت می‌ماند در مورد اپراتور ایرانسل نیز بسیار پرتکرار است. اپراتور ایرانسل نیز مانند اپراتور همراه اول اطلاعات مربوط به پیامک‌ها و ریز مکالمات کاربران را ذخیره می‌کند. اپراتور ایرانسل اطلاعات دقیقی در خصوص اینکه این اطلاعات را حداکثر تا چه زمانی ذخیره می‌کند، اعلام نکرده است؛ اما براساس دستور مراجع قضایی امکان دریافت پرینت اس ام اس 6 ماه گذشته از این اپراتور وجود دارد.

نحوه دریافت پرینت اس ام اس از اپراتور ایرانسل

اگر از نظر قانونی و حقوقی نیاز به ضبط مکالمات کارمندان با مشتریان خود دارید، از تلفن اینترنتی می‌توانید استفاده کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید به مکالمات ضبط شده گوش کنید و جلوی بروز اشتباه از سوی کارمندانتان را بگیرید.

اپراتور پرینت پیامک را برای چه کسی ارسال می‌کند؟

مراجع قضایی دریافت کننده پرینت اس ام اس

آیا امکان دریافت پرینت پیامک خط شخصی وجود دارد؟

اگر پیامک مهمی در گوشیتان دارید پیشنهاد می‌کنیم همین الان از طریق نرم افزارهای مربوط از پیام‌های خود یک نسخه بکاپ تهیه کنید؛ اما توجه داشته باشید که برای دسترسی به پرینت و ریز مکالمات خط افراد دیگر، حتما به مجوز قانونی نیاز خواهید داشت. اگر تجربه‌ای در خصوص دریافت پرینت اس ام اس دارید، خوشحال می‌شویم که آن را با ما و خوانندگان در میان بگذارید.


منبع: https://farazsms.com/how-long-does-sms-print-last/