آموزش ساخت پنل پیامکی در کمتر از 1 دقیقه! + آموزش تصویری مرحله به مرحله


آیا شما هم از مزایای بازاریابی پیامکی شنیده‌اید و حالا به دنبال ساخت پنل پیامکی هستید؟ نگران نباشید! در این مطلب تمام اطلاعات لازم برای ساخت و ثبت‌نام در سامانه پیامکی را برایتان آورده‌ایم تا بتوانید به راحتی و بدون دردسر تبلیغات پیامکی خود را آغاز کنید.

رئیس به دنبال ابزار بازاریابی ساده و ارزان می‌گردد و کارمند به او ساخت پنل پیامکی را پیشنهاد می‌دهد.

نحوه ساخت پنل پیامکی

برای ساخت سامانه پیامکی، کافی است با دسترسی به اینترنت، مراحل ساخت پنل اس ام اس را به ترتیب زیر طی کنید:

  1. ورود به سایت melipayamak.com و انتخاب گزینه «ثبت نام» در بالای صفحه
  2. درج نام، نام خانوادگی و شماره موبایل در فرم ثبت نام
  3. انتخاب پنل (مقایسه پنل‌ها در صفحه تعرفه‌ها)
  4. پرداخت هزینه برای ساخت پنل پیامکی
  5. دریافت پیامک نام کاربری و رمز عبور سامانه
  6. ورود به پنل اس ام اس
  7. تکمیل مشخصات کاربری
  8. بارگذاری تصویر مدارک (حقیقی یا حقوقی)
  9. دریافت خط اختصاصی هدیه یا خرید سرشماره پیامکی دلخواه

در ادامه هر یک از مراحل بالا را به صورت خلاصه بخوانید.

وارد شدن به سایت و ثبت نام

اولین گام ساخت پنل پیامکی ورود به صفحه اصلی سایت ملی پیامک است. برای این کار ملی پیامک را در گوگل جستجو کنید. سپس روی اولین لینک کلیک کنید. همچینی برای راحت‌تر شدن کارتان می‌توانید روی لینک ملی پیامک کلیک کنید.

نحوه ورود به سایت ملی پیامک برای ساخت پنل پیامکی

پس از اینکه وارد سایت ملی پیامک شدید، باید روی دکمه «ثبت نام» در قسمت بالا سمت چپ کلیک کنید.

برای ساخت پنل پیامکی روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

وارد کردن مشخصات فردی

در این قسمت باید اطلاعات خود را وارد کنید. نترسید! این اطلاعات چندان پیچیده نیستند و فقط شامل نام، نام خانوادگی و تلفن همراه می‌شوند. همچنین فقط اطلاعاتی اجباری هستند که در کنار آن‌ها یک ستاره قرمز قرار داده شده است. بنابراین فقط با وارد کردن نام خانوادگی و تلفن همراه می‌توانید در کمتر از یک دقیقه ثبت نام خود را در پنل اس ام اس ملی پیامک انجام دهید.

ثبت نام در ملی پیامک

انتخاب پنل دومین گام ساخت پنل پیامکی

در مرحله بعدی باید نوع پنل خود را انتخاب کنید. در سایت ملی پیامک پنج نوع پنل مختلف وجود دارد که می‌توانید بر اساس نیازهای خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

انتخاب یکی از پنل‌ها برای ثبت نام سامانه پیامکی

اما پنل‌های ملی پیامک با هم چه تفاوت‌هایی دارد؟

پنل پایه

با ساخت پنل پیامکی پایه، شما به حداقل امکانات دسترسی خواهید داشت. با خرید پنل پایه، یک خط اختصاصی رایگان و 50 پیامک هدیه دریافت خواهید کرد؛ اما فقط می‌توانید از 20 درصد امکانات پنل استفاده کنید.

پنل اقتصادی

پنل اقتصادی کمی از پنل پایه پیشرفته‌تر است. پس از ساخت پنل پیامکی اقتصادی یک خط اختصاصی رایگان و 100 پیامک هدیه دریافت می‌کنید. این پنل، محبوب‌ترین پنل در میان مشتریان است و بسیاری ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند. در پنل اقتصادی به 40 درصد امکانات ملی پیامک دسترسی خواهید داشت.

پنل شرکتی

حتما می‌توانید حدس بزنید که پنل شرکتی، کامل‌تر از پنل پایه و اقتصادی است. ساخت این پنل به شما کمک می‌کند با هزینه‌ مقرون‌به‌صرفه‌تر به ازای هر پیامک، کار تبلیغات را شروع کنید. با خرید پنل شرکتی به 60 درصد امکانات دسترسی خواهید داشت و یک خط اختصاصی و 200 پیامک هدیه دریافت خواهید کرد.

تعرفه و قیمت ارسال پیامک انبوه چقدر است؟حتما بخوانید: تعرفه و قیمت ارسال پیامک انبوه چقدر است؟

پنل تجاری

کامل‌ترین و بهترین پنل پیامکی برای کسب‌وکارها، پنل تجاری است. ساخت این پنل در ابتدا هزینه بیشتری دارد اما در عوض هزینه‌ای که به ازای هر پیامک می‌پردازید، کمتر از همه پنل‌هاست. با خرید پنل تجاری 100 درصد امکانات پنل به همراه 500 پیامک هدیه و دو خط اختصاصی به شما تعلق می‌گیرد.

پنل نمایندگی

ساخت پنل پیامکی نمایندگی به درد افرادی می‌خورد که می‌خواهند نماینده ملی پیامک شوند و از این طریق درآمدزایی کنند. با خرید پنل نمایندگی 1000 پیامک رایگان و دو خط اختصاصی به شما هدیه داده می‌شود. یکی از این خطوط اختصاصی با سرشماره 3000 هستند که 6 رقم آخر آن‌ها را می‌توانید خودتان انتخاب کنید. همچنین پنل نمایندگی یک قالب سایت به شما ارائه می‌کند تا بتوانید با آن سایت و کسب‌وکار خودتان را آغاز کنید.

پرداخت هزینه ساخت پنل پیامکی

پس از این‌که پنل مورد نظر خود را انتخاب کردید، وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در آن فاکتور به شما نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی گزینه «پرداخت آنلاین» به درگاه بانکی متصل شده و می‌توانید هزینه ساخت پنل را پرداخت کنید.

پرداخت فاکتور در ملی پیامک

رمز عبور و نام کاربری

بلافاصله پس از اینکه مرحله پرداخت را انجام دهید، یک نام کاربری و رمز عبور برای‌تان پیامک می‌شود. به صفحه ورود بروید و نام کاربری و رمز عبور پیامک شده را در این صفحه وارد کنید.

صفحه ورود به سایت

اطلاعات هویتی

در این مرحله باید اطلاعات هویتی مانند کدملی، شماره شناسنامه، نام پدر، کدپستی، آدرس، جنسیت و غیره را بنویسید. این اطلاعات به دستور شرکت ارتباطات سیار و برای ثبت خط اختصاصی پیامکی شما دریافت می‌گردد بنابراین در ورود اطلاعات دقت کنید و پس از تکمیل بر روی گزینه «تایید» کلیک کنید.

تکمیل مشخصات کاربری پنل پیامکی

بارگذاری مدارک

 در آخرین مرحله از ساخت پنل پیامکی باید مدارک لازم را در سایت آپلود کنید تا احراز هویت شوید. اگر در ارسال مدارک دچار مشکل و یا خطا شدید می‌توانید از گزینه «ارسال در تلگرام» استفاده کنید و مدارک خود را برای کارشناسان ملی پیامک ارسال کنید.

ارسال مدارک برای فعالسازی پنل پیامکی

مدارک مورد نیاز ساخت پنل برای افراد حقیقی

افراد حقیقی برای ساخت پنل پیامکی باید یک سری مدارک داشته باشند. این مدارک شامل تصویر اسکن شده کارت ملی و تصویر سلفی برای احراز هویت می‌شود. اگر به کارت ملی دسترسی ندارید، می‌توانید از گواهینامه، پاسپورت دارای تاریخ انقضا یا کارت پایان خدمت هم استفاده کنید. تصویر سلفی احراز هویت باید به شکل زیر باشد:

تصویر سلفی مدارک کاربری پنل پیامکی

مدارک مورد نیاز ساخت پنل برای افراد حقوقی (خصوصی)

افراد حقوقی برای ثبت‌نام موفق در پنل پیامکی تصویر اسکن شده کارت ملی مدیر عامل و تصویر آخرین روزنامه رسمی شرکت را بارگذاری کنند تا ثبت نام آن‌ها تکمیل شود.

مدارک موردنیاز برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی

چنانچه سازمان‌های دولتی بخواهند پنل پیامکی بسازد باید مدارکی مثل نامه معرفی‌ نماینده‌ای که جهت استفاده از پنل مشخص می‌شود و مدارک مربوط به سازمان مربوطه را بارگذاری کنند.

دریافت خط اختصاصی هدیه

پس از ساخت پنل پیامکی و تائید مدارک کاربری، کارشناسان ملی پیامک برای شما یک سرشماره اختصاصی ثبت می‌کنند. در صورت که تمایل به خرید خط اختصاصی با شماره‌های رند و یا دلخواه را دارید می‌توانید از قسمت «سفارش خط» داخل پنل کاربری خود اقدام کنید.

راهنمای کامل ارسال اس ام اس از سایتحتما بخوانید: راهنمای کامل ارسال اس ام اس از سایت

مزایای ساخت پنل پیامکی

فرستادن پیامک تبلیغاتی فقط نوشتن یک متن و فرستادن آن به چند شماره رندوم نیست. بلکه با ساخت پنل پیامکی به امکانات و مزایای بی‌شماری دسترسی پیدا می‌کنید و از این طریق می‌توانید مشتریان را درگیر خود نگه دارید و به اصطلاح برندسازی کنید. در این قسمت از مطلب مزایایی که با ساخت پنل پیامکی عایدتان می‌شود را برایتان بررسی می‌کنیم.مزایای ساخت پنل پیامکی

بدون محدودیت

با ساخت پنل پیامکی می‌توانید بدون محدودیت خاصی بازاریابی کنید و به رشد کسب‌وکار خود سرعت دهید. برای تبلیغات پیامکی لازم نیست هیچ وسیله اضافی یا امکانات گران قیمتی داشته باشید. درواقع هرجایی که به اینترنت متصل شوید، بدون محدودیت می‌توانید بازاریابی پیامکی انجام دهید.

راحت و آسان

هر کسی بدون آموزش بازاریابی پیچیده می‌تواند یک پنل پیامکی بسازد و در ادامه از آن استفاده کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید قبل از شروع هر کاری دقیق درباره آن بخوانید و یاد بگیرید، می‌توانید از مطالب وبلاگ ملی پیامک و ویدئوهای کانال آپارات ملی پیامک استفاده کنید تا ببینید چقدر ساده و راحت می‌توان از پنل پیامکی استفاده کرد.

همچنین برای ساخت پنل پیامکی نیاز به نصب اپلیکیشن خاصی ندارید و لازم نیست آخرین مدل سیستم را داشته باشید تا بتوانید از مزایای بازاریابی پیامکی بهره ببرید. بلکه هر دستگاهی که به اینترنت وصل می‌شود و یک مرورگر دارد، می‌تواند برای کار شما کافی باشد.

هزینه مقرون به صرفه

اصلا نام بازاریابی پیامکی با هزینه اقتصادی به‌هم گره خورده‌اند. فرستادن پیامک تبلیغاتی یکی از بهترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای بازاریابی است و با درصد موفقیت بالایی که دارد بهترین انتخاب برای کسب‌وکارها به‌شمار می‌رود.

شخصی سازی تبلیغات

با ساخت پنل پیامکی و ارسال پیامک تبلیغاتی از آن می‌توانید از امکانات جالب سامانه پیامکی استفاده کنید. یکی از جذاب‌ترین روش‌های تبلیغات پیامکی، ارسال پیامک هوشمند یا همان پیامک شخصی سازی شده است. برای روشن‌تر شدن موضوع به این نمونه پیامک دقت کنید:

فاطمه عزیز
سفارش شما از اسنپ مارکت با موفقیت ثبت شد.
شماره پیگیری: ۲۷۷۳۴۱۸۰
تحویل: روز ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۲:۰۰.
پشتیبانی اسنپ مارکت: ۰۲۱۹۶۶۲۱۴۲۵
لغو11

همان‌طور که می‌بینید، این نمونه پیامک کاملا شخصی‌سازی شده است. جالب است بدانید پیامک‌هایی که در آن‌ها از نام و نام خانوادگی افراد استفاده می‌شود، 31 درصد بیشتر از سایر پیام‌ها باز و خوانده می‌شوند.

بازاریابی طوفانی با ساخت پنل پیامکی

امیدوارم با خواندن این مقاله بتوانید به راحتی پنل پیامکی خود را بسازید و از این طریق بازاریابی پیامکی را طوفانی شروع کنید. فراموش نکنید که در این مسیر می‌توانید از مطالب وبلاگ و ویدئوهای آموزشی نهایت استفاده را ببرید و هر زمان به مشکلی برخورد کردید، با شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید تا کارشناسان ملی پیامک در بخش پشتیبانی سوالات شما را پاسخ دهند.


منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/sms-panel-building-tutorial/